Çalışan Annelerin Emzirmesi

Çocuğumu çalıştığım iş yerinde emzirme hakkım var mıdır?

çalışırken-çocuk-emzirme
çalışırken-çocuk-emzirme

Evet çalışılan yerde çocuk emzirme hakkı vardır. Bunun için işveren çalışan annelere uygun bir yer göstermek zorundadır. Emzirme için ayrılan vakit tam çalışmış gibi kabul edilir. Çocuğunu emzirmek için iş yerinde ayrılma durumunda ise, %50 çalışmış kabul edilir.
Bu zaman için daha sonra çalışma zorunluluğu yoktur. (İş Kanunu, Madde 35a, Paragraf 2 ve İş Kararnamesi V1, Madde 60 Paragraf 2).

Comments

So empty here ... leave a comment!

Yaz Yazabildiğin Kadar

Sidebar