Doğum Sancısını Azaltmak için Püf Noktalar

Doğum Sancısı Nasıl Azaltılır?

Rahatlamaya, gevşemeye çalışın

Ağrıyı azaltmak için gevşeme en iyi yoldur. Ön sancılara ve rahim ağzını genişleten sancılara genellikle daha kolay katlanmak mümkün. Bu durumda meşgalelerinize devam edin. Başka şeyler yapmaya çalışın ve ağrıya fazla dikkat etmeyin. Fakat yorgun düşeceğiniz meşgalelerden kaçının. Sancılar şiddetlenince, sancılara iyi bir şekilde yoğunlaşabileceğiniz ve kendinizi rahat hissedebileceğiniz bir yer arayın. Mümkün olduğu kadar rahatınızı sağlayın ve vücudunuzu sıcak tutun (kauçuktan yapılma sıcak su kabı, banyo, sıcak su musluğunu karnınıza veya belinize tutmak gibi). Vücudunuzu germeyin, mümkün olduğu kadar gevşemeye çalışın, böylece daha az ağrı hissedersiniz. Ve yemek yemeyi unutmayın, çünkü vücudunuzu sıcak tutmak için enerjiye ihtiyacınız var.

doğum sancısını azaltmanın yolları

Vücut pozisyonları için deneme yapın

Doğum Pozisyonu

Örneğin ayaktayken, kalçalarınızı sallayarak veya masaya ya da sandalyeye dayanarak sancıyı karşılayabilirsiniz. Ellerinize dayanarak dizüstü oturabilirsiniz veya taburede oturarak masaya
abanabilirsiniz. Eğer uzanmayı tercih ederseniz, bacaklarınızın arasına bir yastık alarak uzanın, ayrıca karnınızın ve belinizin altına bir yastık koyabilirsiniz. Doğum boyunca pozisyonunuzu değiştirin. Sizin için hangi pozisyonun en iyi ve yararlı olduğunu bulmaya çalışın.

doğum sancısı nasıl azaltılır

Olumlu Düşünün

Sürekli şöyle düşünün: Bu sancı geçti ve bir daha geri dönmeyecek. Sancılarla başa çıkacağınıza emin olun. Bir ara üstesinden gelemediniz mi? Endişelenmeyin: Bu normaldir. Eşinizin veya
ebenin (ya da yanınızda kim varsa), size cesaret vermesini sağlayın.

İyi haberimiz şöyle: her sancı, sizi sona daha çok yaklaştıracak.
Çocuğunuzun doğumu, bütün bu süre boyunca karnınızda taşıdığınız ve az sonra nihayet kucağınıza alacağınız çocuk. Bu anı düşünün.

 

Comments

So empty here ... leave a comment!

Yaz Yazabildiğin Kadar

Sidebar