Gebelik Öncesi Çok Önemli Bilgiler

Gebelik büyük bir olaydır. Eğer onun için bir plan yaparsanız, sizin ve bebeğinizin sağlığına büyük faydalar getirecek kararlar alabilir siniz. Gebelik öncesi iyi bir sağlık durumu, gebeliğin ve doğumun getirdiği büyük streslerin üstesinden gelmenizde size yardımcı olabilir. Aynı zamanda gebelik boyunca ne size, ne de bebeğinize zararlı olabilecek şeylerin olmaması sizin rahatlamanıza yardımcı olacaktır. Gebelik öncesi sağlık kontrollerinizin yapılması, gebeliğiniz boyunca size faydalı olacak. Herhangi bir riskin olup olmadığını bulma şansı verecek, tıbbi problemler varsa tedavi olma olanağı kazandıracaktır.

Doğum Öncesi Önemli Bilgiler

gebelik öncesi tavsiyeler

Birçok kadın gebe kaldığını birkaç hafta geçmeden bilmemektedir. Bu ilk haftalar, bebek için en kritik dönemlerdir. Zira organların oluştuğu dönemdir. Sigara, alkol ve bazı ilaçların kullanılması normal gelişmeyi engelleyebileceği gibi, sağlıklı alışkanlıkların da gelişmeyi iyi yönde etkileyeceği açıktır. Gebelik öncesi bakım, sağlıklı bir gebelik planlaması için sizi yönlendirebilir.
Eğer, gebe kalmayı planlıyorsanız, gebelik öncesi bir görüşmeyi doktorunuzla gerçekleştirebilirsiniz. Görüşmenin bir parçası olarak size, aile hayatınız, tıbbi geçmişiniz, aldığınız ilaçlar, diyetiniz, hayat tarzınız ve geçirdiğiniz gebelikler sorulacaktır. Cevaplarınız doğru ve açık olmalıdır. Çünkü sizin gebelik döneminde özel bakıma ihtiyaç duyup duymayacağınıza karar verilerek yardım edilmeye çalışılacaktır. Gebelik öncesi görüşme, sizin sorularınız için iyi bir zaman aralığıdır. Önerileri dinlemekte tereddüt etmeyiniz ve bütün düşüncelerinizi tartışınız. Sağlık bakım ekibi, size yol göstermek ve bilgi vermek için o görevde bulunmaktadırlar.

Comments

So empty here ... leave a comment!

Yaz Yazabildiğin Kadar

Sidebar